Fundstrat: «قیمت رمزارزها در سال ۲۰۱۹ افزایش خواهد یافت»

نکات برگزیده مطلب

  • شرکت Fundstrat Global Advisors در روز جمعه ۸ فوریه، چشم انداز سال ۲۰۱۹ خود را منتشر کرد. تحلیلگران پیشرفت در این حوزه را دلیل احتمالی حمایت بازار از سطوح قیمتی بالاتری برای رمزارزها می‌دانند. در این گزارش به ضعف دلار، سرمایه‌گذاری موسسات، عرضه‌ی اولیه‌ی سهام Bitmain و Bitfury بررسی‌های تکنیکال و دیگر عوامل به عنوان دلایل این پیش‌بینی پرداخته شده است.

تام لی(Tom Lee)، بنیانگذار Fundstrat و تحلیلگر حرفه‌ای رمزارزی در وال استریت(Wall Street) در روز شنبه در حساب کاربری توئیتر خود در این رابطه اظهار نظر کرد. وی مقدمه‌ی مطالعه و اینفوگرافیکی که تمایلات کلیدی بازار را از سال ۲۰۱۷ تاکنون نشان می‌دهد را در حساب کاربری توئیترش منتشر کرد.

لی در این توئیت اظهار داشت: «ما شاهد ۹ پیشرفت در چشم اندازی هستیم که از قیمت‌های بالاتر پشتیبانی می‌کند.»

ما صبح امروز چشم انداز صنعت رمزارزی را منتشر کردم. تحولات مثبت در آینده رقم خواهد خورد. اولین پاراگراف در متن زیر

فصل معرفی، خلاصه‌ای از ارزیابی (حوزه‌ی رمزارزی) در سال ۲۰۱۸ را ارائه می‌کند که بر اساس اعلام Fundstrat، بسیار ناامید کننده است.

تحلیل‌گران معتقدند که پدیده‌های منفی همانند رکود در پیشنهاد اولیه‌ی سکه(ICO)، توسعه‌ی قانون‌گذاری مخالف و انبوه پروژه‌ها برخی از دستاورد‌های رمزنگاری همانند راه‌اندازی شبکه‌ی لایتنینگ و رشد کیف پول را تغییر داده است. در نتیجه، سال گذشته بیشتر مشابه «صبحگاهی پس از یک دوره‌ی سردرگمی» به‌شمار می‌آید.

با این وجود این موقعیت در سال ۲۰۱۹ به آرامی تغییر خواهد کرد. Fundstrat معتقد است که همچنان برای صحبت پیرامون پذیرش گسترده زود است، اما اشاره می‌کند که قیمت رمزارزها به‌طور قابل ملاحظه‌ای بهبود خواهند یافت:

آیا در سال ۲۰۱۹ رمزارزها به جریان اصلی معاملات مالی تبدیل می‌شوند؟ احتمالا خیر. اما این موضوع لزوما به معنای قیمت پایین رمزارزها در سال ۲۰۱۹ نیست. ما انتظار داریم در پایان سال ۲۰۱۹، قیمت رمزارزها به‌طور قابل ملاحظه‌ای ترمیم شوند. Fundstrat

این گزارش، در سطح کلان ضعف دلار آمریکا را به عنوان اولین دلیل ترمیم قیمت بیت‌کوین(BTC) مطرح می‌کند. تحلیلگران Fundstrat همچنین معتقدند که بازار‌های نوظهور عادلانه از بازار سهام و اوراق قرضه آمریکا عملکرد بهتری خواهد داشت، بنابراین محیطی مناسب را برای رمزارزها ایجاد خواهد کرد.

این دورنما، همچنین اعلام می‌کند که به دلیل توسعه‌ی روش‌های نگه‌داری و معاملات سراسری(OTC) حضور موسسات سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۱۹ افزایش خواهد یافت و این موضوع موجب ترمیم قیمت رمزارزها خواهد شد.

بعلاوه، Fundstrat اظهار داشت که ممکن است علاقه به رمزارزها با تصمیم اخیر بایننس در پشتیبانی از کارت‌های اعتباری برای خرید رمزارزها در همراهی با شایعات هدایت عرضه‌ی عمومی اولیه(IPO) شرکت‌های Bitfury  و Bitmain افزایش یابد.

انتشار این گزارش با افزایش قیمت رمزارزها در ۸ فوریه همراه شد. در زمان اشاره شده بیت‌کوین سطح قیمتی ۳۶۰۰ دلار را شکست و تاکنون و در زمان انتشار این مقاله در قیمت‌های بالاتر از این سطح معامله می‌شود، در حالی که دیگر ارزهای بزرگ در همان روز به بازدهی دو رقمی دست یافتند.

تام‌لی(Tom Lee) در پایان سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که دیگر پیش‌بینی خود را در زمینه‌ی قیمت بیت‌کوین ارائه نخواهد کرد. با این وجود تحلیلگران فکر می‌کنند که سطح قیمتی ۲۵ هزار دلاری برای اولین رمزارز از نظر ارزش بازار جهانی منصفانه به‌نظر می‌رسد. آن‌ها اعلام کردند که قیمت منصفانه برای بیت‌کوین می‌تواند تا ۱۵۰ هزار دلار نیز افزایش یابد.

نظر شما در رابطه با دیدگاه تحلیلگران Fundstrat چیست؟ آیا فکر می‌کنید قیمت رمزارزها در سال ۲۰۱۹ افزایش خواهد یافت؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع کوینیت
اشتراک گذاری
نظرات

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید!

radio_button_unchecked نسخه روشن